Aktuellt för medlemmar


Nu är FfdN:s Livsstilsutbildning för Dig med extremitetsskador avslutat! Till våren 2016 redovisas resultaten här.


Nyheter



Länkar

Kunskapscenter
www.Ex-Center.org

Bräcke diakoni
www.brackediakoni.se

Hjälpmedelsdatabas
www.TipBase.org

Dysnet - The online Dysmelia Network

 

Kansli

Information om vårt kansli:

Solnakansliet:

Hör gärna av dig till oss på telefon 08-791 14 81

FfdN / EX-Center

Rehabcenter Sfären
Box 7023
170 07 SOLNA

Marie Wikström
EX-Centers samordnare
Arbetsmiljöansvarig
Telefontid: mån-tors 09.30-14.30. tel: 08-791 14 67
e-mail: marie.w@ffdn.se
e-mail: info@ex-center.org

Marianne Olow
Ekonomiansvarig
Telefontid: tis-tors 09-30-15.00. tel: 08-791 14 81
e-mail: marianne.o@ffdn.se

Maria Wilhelmsson
Utredare/Kanslist
Telefontid: mån-tors 09.30-14.30. tel: 08-791 14 81
e-mail: maria.w@ffdn.se

Kerstin Eklund-Krusell
Kanslist
Telefontid: mån-tors 09.30-14.30. tel: 08-791 14 81
e-mail: kerstin.e-k@ffdn.se

Hanna Isaksson
Särskild utredare
Telefontid: mån-tis
e-mail: hanna.i@ffdn.se

Båstadkansliet:

Axeltorpsvägen 2
269 42 BÅSTAD

Björn Håkansson
Projektansvarig/Ombudsman
Telefontid: mån-fre 09.30-14.00. tel: 070-564 13 88
e-mail: bjorn.h@ffdn.se

Ann Håkansson
Redaktör
Telefontid: jämna veckor mån-tors 08.30-12.00 ojämna veckor tis-fre 08.30-12.00. tel: 070-569 13 88
e-mail: ann.h@ffdn.se